Suchá pedikúra

Suchá pedikúra Brno

Suchá neboli medicinální či přístrojová pedikúra se zaměřuje na odstranění problémů nohy, jako jsou mozoly, otlaky, zarůstající nehty, kuří oka, atd. Je to velmi šetrná metoda pomocí vysokoobrátkových frézovacích přístrojů, která je vhodná i pro rizikové skupiny klientů, jako jsou například diabetici. Při přístrojové pedikúře dochází k odstraňování zrohovatělé kůže broušením, tedy přirozeným způsobem. Ošetření nehtů je také šetrnější a pečlivější, při odstraňování problémů se zarůstajícími nehty je nezastupitelná. 


Pracuje se na předem dezinfikovaných nohách. Bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je společně se systémem odsávání, čištění, desinfekce a sterilizace kompletně pojata do jednotného programu, který zajistí absolutně hygienický postup. Touto metodou je zaručena bezbolestnost celého ošetření. 

Medicinální pedikúru by měli navštěvovat především lidé s neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), u kterých je velké riziko poranění při provádění klasické pedikúry (mokrou cestou). Ošetření má také velký význam pro rizikové skupiny lidí s onemocněním žil či tepen dolních končetin, s lupénkou nebo cukrovkou, pro které není klasická pedikúra doporučována, hrozí poranění pokožky. Ideální též pro nastávající maminky!


Suchá pedikúra není vhodná pro zákazníky s vysokou potivostí nohou.


Používám moderní elektrický nehlučný přístroj AURORIA LIGHT od renomované německé firmy Hadewe GmbH s téměř 50-ti letou tradicí na trhu. Pro šetrné manuální ošetření a manikúru nehtů využívám frézky firmy BUSCH, které jsou mají zdravotní certifikaci a jsou vhodné i pro ošetření diabetických pacientů

 

Postup ošetření při provádění suché pedikúry

  1. Prohlídka nohy s návrhem postupu ošetření
  2. Dezinfekce nohou
  3. Zkrácení nehtů a ošetření nehtové kůžičky
  4. Obroušení (snížení) tloušťky nehtové ploténky
  5. Případné vybroušení zarůstajícího nehtu
  6. Odstranění ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů z chodidel
  7. Odstranění případných kuřích ok
  8. Závěrečné vyhlazení pokožky nohou
  9. Opětovná dezinfekce nohou