Blog - Rady a tipy pro Vaše nohy

MOBILNÍ PEDIKÚRA 


 Vážení zákazníci , 

Provádím přístrojovou suchou pedikúru, která minimalizuje poranění  a je vhodná i pro seniory , diabetiky, ap...

Pracuji s ochrannými pomůckami Covid - 19 , respirátor FPP3  a ochranné pláštěnky.  Používám dezinfekční přípravky a podologické krémy pro  odborné ošetření nohou. 

Podmínky návštěvy:

 Klient  ani rodina nesmí být v karanténě, klient by se měl chránit rouškou, bez příznaku nachlazení, virozy, teploty, dušnosti  a zodpovídá  za svůj zdravotní stav. Jde o nadstandartní službu u klienta doma.  

DÁRKOVÝ POUKAZ

Darujte svým nejbližším dárkový poukaz a udělejte pro jejich zdraví dobrou a užitečnou věc: profesionální medicinální pedikúra a relaxační masáž. Příjemný dárek ,který potěší....

Práce s frézkami, ošetření nohy bruskou.

Práce s bruskou a frézkami je pro mě zásadní ve zkvalitnění služeb zákazníkům. Medicinální přístrojová pedikúra v profesionálních rukou pedikérky má záruku   spokojenosti klientů. Zde jsou příklady mé práce s frézkami.

Noha po ošetření

Práce s frézkami a ošetření zanedbané nohy přístrojovou pedikúrou.

JAK PEČOVAT O ZAROSTLÉ NEHTY

Tipy

 • Zvažte nošení otevřených bot, dokud se nezbavíte infekce.
 • Navštivte podiatra nebo praktického lékaře, pokud vás nehet velmi bolí nebo se váš stav horší a hrozí zánětlivé onemocnění nehtu.
 • Zkuste si  pravidelně dezinfekční koupel nohou  a nenoste příliš těsné boty. / 1l vody + 1 pol.lžíce octa/
 • Nehty si stříhejte rovně.
 • Zajděte si na pedikúru. I pedikérka si s vaším zarostlým nehtem snadno poradí. 
 • Přístrojová pedikúra je ideální pro ošetření postiženého nehtu .
 • Pomocí frézek a profesionální brusky lze nehty ošetřit bezbolestně a na odborné úrovni.
 • Aseptické prostředí, prevence infekce , vyšší úroveň dezinfekce a diplom všeobecné sestry Vám zaručuje moji profesionalitu , mám pár tipů pro Vás.......

Vážené zákaznice,
jaro je zde a vzhled nohou hodně napoví o majiteli. Už se těšíte, až vyrazíte v krásném jarním počasí do města v nových otevřených lodičkách, ve kterých Vám to tak sluší?
A nezanedbala jste Vaše nehty, které budou vidět? Také jim to tak sluší? Mám pár tipů

Plíseňové onemocnění nehtů


U nehtů, které jsou žlutohnědě zbarvené, se většinou jedná o napadení plísní. Plísňové houby zbarvují nehet do hněda nebo do zelena. Nehet bývá plísní napaden výlučně na spodní straně, je ztluštělý, třepí se, zpočátku má i mléčnou barvu. Velmi zřídka působí bolest, pokud se plíseň nerozšíří i na okolní pokožku mezi prsty a na plosku nohy. Ta potom může svědit, loupat se, praskat pokožku a bolet. Je to vstupní brána pro infekci a nepříjemné zdravotní problémy. Nehet zesílí a v botách tlačí.

Co je velmi nepříjemné, je fakt, že toto onemocnění se velmi lehce přenáší mezi lidmi kontaktem s infikovanou obuví, podlahou / veřejné bazény, sauny, apod...../. Je nutné a vřele doporučuji všude mít svoji obuv!

Pro ošetřování plísně nehtů je třeba bezpodmínečně dodržovat :

 • základní pravidla hygieny, řádně nohy osušit, dobré jsou dezinfekční koupele nohou a antimykotické prostředky, spreje a masti.
 • Dezinfekce podlah koupelny a sprchového koutu je vhodná.
 • Návštěva kožního lékaře a spolupráce s pedikérkou je nutností.
 • Medikamentosní ošetření je stále věcí lékaře. 
 • Mezi tím i péče pedikérky a kvalitní  přístrojová pedikúra ,která ztluštělé nehty zbrousí ,  je zárukou úspěchu. Je to ale běh na delší trať, chce to trpělivost a pravidelnou péči o nohy. Stále platí, že velkou roli zde hraje i obranná síla organismu. Hlavně u seniorů je třeba ji posílit a pečovat o sebe.

       V případě jakýchkoliv dotazů mě                        kontaktujte, ráda je zodpovím.


Vaše pedikérka Eva . Tel.: 725 653 017