Plíseň nohou - Jak ji odstranit

20.05.2019

Vážené klientky/-ti/,
dost často se mě ptáte na plíseň nohou, proč vzniká a jak jste k ní vůbec přišli. Chtěla bych Vám toto onemocnění nyní trochu vysvětlit a doporučit vhodnou péči o nohy postižené touto chorobou. Léčba je plně v kompetenci kožního lékaře.


U nehtů, které jsou žlutohnědě zbarvené, se většinou jedná o napadení plísní. Plísňové houby zbarvují nehet do hněda nebo do zelena. Nehet bývá plísní napaden výlučně na spodní straně, je ztluštělý, třepí se, zpočátku má i mléčnou barvu. Velmi zřídka působí bolest, pokud se plíseň nerozšíří i na okolní pokožku mezi prsty a na plosku nohy. Ta potom může svědit, loupat se, praskat pokožku a bolet. Je to vstupní brána pro infekci a nepříjemné zdravotní problémy. Nehet zesílí a v botách tlačí.


Co je velmi nepříjemné, je fakt, že toto onemocnění se velmi lehce přenáší mezi lidmi kontaktem s infikovanou obuví, podlahou / veřejné bazény, sauny, apod...../. Je nutné a vřele doporučuji všude mít svoji obuv!


Pro ošetřování plísně nehtů je třeba bezpodmínečně dodržovat :

  • základní pravidla hygieny, řádně nohy osušit, dobré jsou dezinfekční koupele nohou a antimykotické prostředky, spreje a masti.
  • Dezinfekce podlah koupelny a sprchového koutu je vhodná.
  • Návštěva kožního lékaře a spolupráce s pedikérkou je nutností.
  • Medikamentosní ošetření je stále věcí lékaře. Mezi tím i péče pedikérky a kvalitní pedikúra je zárukou úspěchu. Je to ale běh na delší trať, chce to trpělivost a pravidelnou péči o nohy. Stále platí, že velkou roli zde hraje i obranná síla organismu. Hlavně u seniorů je třeba ji posílit a pečovat o sebe.

V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte, ráda je zodpovím.


Vaše pedikérka Eva . Tel.: 725 653 017